Bábätko a kolika

Novorodeneckou kolikou označujeme stav, kedy inak zdravé dieťatko neutíšiteľne plače, je nepokojné, kope alebo si priťahuje nôžky k brušku. Takýto stav zvyčajne nastáva večer. Napriek tomu, že dieťatko je nakŕmené a prebalené začína dlhotrvajúca tortúra. Presnú príčinu vzniku nepoznáme. Pravdepodobne je kolika spôsobená tým, keď si dieťatko dobre neodgrgne a prehltnutý vzduch sa mu dostane do čriev.

Rodičia sú bezradní, nevedia si pomôcť a „trpia“ spolu s dieťatkom. Avšak už nemusia… V homeopatii máme niekoľko osvedčených pomocníkov s kolikou. Pri výbere si dajte záležať. Musíme nájsť čo najpresnejší liek podľa prejavov bábätka. Preto najprv pozorujte a všímajte si správanie Vášho drobca.

Veľmi častým a osvedčeným liekom je Colocynthis. Naň myslíme, keď dieťatko priťahuje nožičky k brušku. Uľavuje mu poloha, keď sa schúli do klbka a tlačí si na bruško.

Ak dieťatku uľavuje poloha, v ktorej sa prehýba dozadu ako luk, vyberieme liek Dioscorea.

Chamomilla – pre ňu je typické, že dieťa je zlostné a podráždené. Uľavuje mu nosenie a hojdanie na rukách. Ťažkosti prichádzajú večer okolo 21 hodiny.

Častým liekom na tráviace ťažkosti je Lycopodium. Tento liek vyberieme vtedy, ak sú bolesti sprevádzané výraznou plynatosťou. Ťažkosti nastupujú medzi 16 – 20 hodinou. Dieťatko sa môže mračiť a objavia sa mu vrásky.

Ponúkam Vám opäť niekoľko liekov, ktoré môžu pomôcť Vášmu drobčekovi. Uvedené lieky si objednajte v potencii 9 CH alebo 15 CH. (Viac o potenciách) Maličkým deťom rozpustite  3-5 guličiek v 1 dcl vody a podajte 1 lyžičku = 1 dávka. Ak ťažkosti neprestávajú, skúste zopakovať po cca 10-15 minútach. Ak ťažkosti neprestávajú ani po 3-5 opakovaniach, pravdepodobne liek nie je úplne presný. Skúste vybrať iný liek alebo kontaktujte homeopata. Každý človek je jedinečný, a preto môže potrebovať inú medicínu, aby sa naštartovali jeho samouzdravné procesy.